Він серце віддав дітям

3 жовт. 2018
28 вересня 2018 року виповнилося 100 років з дня народження відомого педагога,письменника,поета Василя Олександровича Сухомлинського.

Живе його вчення, живуть його книги. І не просто живуть-допомагають жити людям. Його твори,як у нашій країні,так і за її межами. Виходять все новими і новими тиражами. Сухомлинський - автор близько 30 книг і понад 500 статей,присвячених вихованню і навчанню молоді. Книга його життя - «Серце віддаю дітям(Державна преміїя УРСР-1974,посмертно).Усі без винятку його твори-золоті розсипи вистражданих і вивірених педагогічних думок,знахідок,спостережень,рекомендацій. Усе це він успішно реалізував у своїй школі,вихованці якої навіть не  здогадувалися,що є  учасниками експерименту,який постійно проводив учений і вчитель,людина,творчий пошук для якої був такий же необхідний,як кисень. У книзі «Павлиська середня школа» Василь Олександрович,розповідаючи про шкіьний колектив,зокрема зазначив,що протягом 20 років,зі школи пішло5 вчителів,які не відповідали вимогам,що їх ставить дана професія. Педагогічна праця не була їх покликанням. «Якщо в людини нема віри в дитину,якщо вона скиглить,розчаровується при найменшій невдачі,якщо вона переконана,що з дитини нічого не вийде, що нічого робити в школі:вона й дітей калічитиме і сама все життя буде тільки мучитися»,-такого висновку дійшов В.О.Сухомлинський.

До видатної дати -100-річчя від дня народження  видатного педагога В.О.Сухомлинського для учнів 2-8 класів в Златоустівській сільській бібліотеці була проведена  година інформації «Він серце віддав дітям». Діти ознайомилися з біографією та  цікавими сторінками з життя видатного педагога. Художній керівник будинку культури  підготувала для дітей презентацію «Насамперед-учитель»   про  В.О.Сухомлинського.

А в Лозуватському  садочку " Берізка" вже стало традицією вкінці вересня проводити музичну розвагу до Дня народження великого вчителя-гуманіста Василя Сухомлинського, педагогічні ідеї якого колектив закладу впроваджує в освітній процес. І цього року діти середньої групи "Сонячні промінчики"  інсценізували морально-етичні казки В.Сухомлинського "Пихата жаба", "Півник", "Котик і курчатко", які виховують у дітей   такі соціальні якості як милосердя, доброту, любов, вміння дружити, допомагати один одному, не бути гордими. Цікавим епізодом свята стала розмова матері та сина - Лєбєдєвої Олени Сергіївни та Лєбєдєвого Владика, під час якої хлопчик дізнавався у мами про портрет, який висить у них на стіні в кімнаті. Драматизації казок розвивають у дітей творчі здібності, вміння у слові, русі, жестах передавати настрій і почуття казкових персонажів. Ми вже вкотре захоплюємося такими простими і в той же час такими повчальними і мудрими оповіданнями та казками В.Сухомлинського.