Любіть Україну і мову її солов’їну

25 лют. 2019
Мовонько рідна, мово єдина! Ти неповторна, як Україна! З тобою будемо жити-творити. Просто не можна тебе не любити.

Український  народ  має  давню  історію,  він  відтворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові.  А найголовнішою  його  ознакою,  що  дає  йому право називатися нацією, є мова - його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття. Це  найдорожчий  скарб,  переданий  українцям  сотнями  й сотнями  попередніх  поколінь,  виплеканий  у  давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці.

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина КНЗ «Златоустівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів В школі відбулись найрізноманітніші заходи з нагоди Дня рідної мови - це і конкурси, й виставки, і змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематична лінійка, класні години тощо. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Традиційно, у цей день у нашій школі  пройшли заходи  під гаслом  «Моє диво калинове, кохана українська мово!». Педагог-організатор Тарасова Н.П.,разом з бібліотекарем школи Прохорець О.С. підготували та провели для учнів школи цікаві заходи про рідну мову. Також учні мали змогу дізнатися про мови різних народів світу та мови, які вже давно зникли. Символом любові до рідної мови в школі стало виготовлення символічних сердець, розмальованих  кольорами державного прапора.

Цього дня було визначено кращий учнівський зошит, переможцем стала Гришальова Наталія, учениця 9-го класу.

Не менш цікаво пройшла «Літературна хвилинка». Учні школи змагалися у конкурсі читців поезії «Буду я навчатись мови золотої». Найактивнішою та найартистичнішою журі визначило Лесик Ярославу, ученицю 4-го класу.

Учні старших класів разом з вчителями української мови провели захід «Рідна мова чиста, як сльоза». Основною метою свята було донести до дітей думку про необхідність спілкування рідною мовою, цінування її.

Бережіть мову! Мова – це душа народу!!!