Підгодівля птахів взимку – багаті врожаї влітку!

19 лют. 2019
Учасники факультативного курсу «Охорона довкілля» учні 5-А класу ОКНЗ «Лозватська ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка» частували пернатих зимувальників кормом, щоб полегшити їх існування впродовж довгої зими.

Зима – традиційна пора для підгодівлі птахів, адже саме в цей час природні запаси корму починають зменшуватися. З настанням холодів частина комах гине, частина впадає в зимову сплячку, а тому птахи поступово переходять на поїдання урожаю насіння й плодів. У періоди нестачі корму найбільш уразливими стають дрібні садові птахи. Процес травлення в птахів відбувається швидко й енергійно, а тому вони постійно потребують їжі. Взимку, не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть. Життя людей нерозривно пов’язане з птахами. Люди завжди цікавилися пташиним справами. Хто з нас не мріє злетіти високо-високо в небо й подивитися на рідну землю? А кого не зачаровували пташині пісні? Птахів називають санітарами лісів, полів, садів. Вони знищують комах, поїдають насіння бур’янів, очищають природу від шкідників. Так, ластівка за літо з’їдає близько мільйона шкідливих комах. За підрахунками вчених, кожний грак за день знищує до 400 шкідників. Зозуля може з’їсти за годину до сотні волохатих гусениць, яких не їдять інші птахи. Відомо, що сова знищує не менше тисячі гризунів щороку. Ось чому необхідно оберігати птахів, допомагати їм вижити в несприятливих умовах. Учасники факультативного курсу «Охорона довкілля» учні 5-Б класу ОКНЗ «Лозуватська ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка»  частували пернатих  навіть сальцем!

,