Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ

30 січ. 2019
Минає рвучко рік за роком, Неустанно дні пливуть, У вік віків залізним кроком Герої Крут Ідуть І креслять їх осяяні тіні В безсмертя славну путь – В віках віків бійці нетлінні Герої Крут Не вмруть

Сьогодні дуже важливо поглибити знання учнів про історичне минуле нашої держави, формувати національну свідомість школярів,  виховувати патріотів, повагу до синів-героїв держави, розвивати пізнавальні інтереси,  виховувати любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасності.

Кажуть, що історія немає однакових подій, але деякі її події мають щось

29 січня 1918 року. Маленька станція Крути на Чернігівщині. І знову бій. І знову в ім'я ідеї, в ім'я Батьківщини Що саме сталося в цей день, 101 рік тому, розповіли учні 10 класу ОКНЗ «Лозуватська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Т. Г. Шевченка. 300 юнаків-героїв пішло в безсмертя. Вони показали приклад мужності, відданості і незборимості духу. Вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь. Учні школи вшанували  пам’ять полеглих хвилиною мовчання.

До річниці бою під Крутами у Лозуватській філії №2 29 січня 2019 року проведено виховні години «Герої Крут-символ патріотизму у боротьбі за незалежну Україну»

Учні ознайомилися з історичними  подіями, провели історичні паралелі між подіями 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня. У бібліотеці працювала виставка «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ» , яка присвячена цим подіям.

У скорботній хвилині мовчання діти вшанували  пам'ять Героїв Крут, героїзм яких є могутнім фактором в боротьбі за волю та незалежність України.

Проведення  таких заходів дає можливість формувати в учнів почуття патріотизму, виховувати власну гідність, гордість за свою Батьківщину та повагу до історії українського народу. І нехай їх  вчинок буде прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

З метою формування в учнів почуття патріотизму, виховувати національну гідність, гордість за свою Батьківщину та повагу до історії українського народу, для учнів старших класів  ОКНЗ «Софіївська ЗОШ І-ІІІ ст.» було проведено годину пам’яті «Героям Крут присвячується», на якій вчитель історії Фоміченко О.М. розповіла про подвиг молодих курсантів, які не зважаючи на свій вік, підготовку до війни, вирушили проти озброєного, досвіченного, міцного ворога. Учні обговорювали хід подій, захоплювалися патріотизмом та наполегливістю юних душ, цитували вірші в пам’ять про загиблих. Також хвилиною мовчання віддали їм шану.  У фойє школи було організовано виставку документів тих подій та малюнків «Хвала і шана юним героям». Нехай пам’ять про тих, що загинули під Крутами буде вічною. І їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину…

Учні Христофорівської школи вшанували память загиблих у бою під Крутами у 1918 році, які захищали незалежність   України. Діти мали змогу відвідати бібліотеку школи, в якій було організовано тематичну полицю- пам'ять «Героїзм і традиції нашої історії». На хвилинці спілкування класні керівники ознайомили і пригадали ті доленосні події 1918 року, переглянувши відеоролик «Бій під Крутами». Не забуваймо, пишаймося що ми українці.

В Данилівській сільській бібліотеці пройшла тематична година «Пам’ятаємо Крути», де  учні дізнались про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути. У шкільній бібліотеці діє книжкова виставка «У думці – знову тліє бій у Крутах».

Проведення таких заходів дає можливість формувати в учнів почуття  патріотизму, виховувати власну національну гідність,  гордість за свою Батьківщину та повагу до історії українського народу. Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.