Година пам’яті «Голокост – лихо ХХ століття»

25 січ. 2019
З метою поглиблення знань учнів про Голокост під час Другої Світової війни, виховання в учнів толерантності та поваги до інших народів, вшанування пам’яті загиблих у Голокості в Данилівській філії ОКНЗ "Софіївська ЗОШ" було проведено годину пам’яті «Голокост - лихо ХХ століття», де згадали одну із найстрашніших сторінок не лише на території України, а по всьому світу.

««Євреїв все ведуть без кінця. Люди ховають їх, але німці їх знаходять і забирають. І до цього часу чути стрілянину в Бабиному Яру».

Ірина Хорошунова. «Перший рік війни»

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.  Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв нацистських таборів. На заході були присутні голова Ради ветеранів Дяченко Г.Л., худ.кер.Данилівського Будинку культури Гончар Є.Ю., зав.сільською бібліотекою Біла Н.В.

В шкільній бібліотеці діє виставка «Пам’ятаємо, щоб не повторити»

Педагог-організатор Кухтін І.С.