«Квітуча долина багата талантами»

28 бер. 2013
Форум для літературно обдарованих дітей «Квітуча долина»

Другий рік поспіль у Широківській СЗШ відбувається форум для літературно обдарованих дітей «Квітуча долина».

27 березня 2013 року був проведений спільний проект вчителів початкових класів, української мови та літератури, вчителів образотворчого мистецтва, бібліотекарів та учнів навчальних закладів району в рамках марафону «Діти єднають Україну», оголошеного головою Дніпропетровської обласної організації Партії Регіонів 11 лютого 2013 року. Мета форуму - підтримувати і розвивати творчі здібності юних обдарувань, популяризувати літературу рідного краю, творчо співпрацювати щодо вдосконалення літературних умінь.

Цьогорічний форум був присвячений Року дитячої творчості. Проектом «Квітуча долина» передбачено обмін досвідом учнів у написанні поетичних творів, знайомство з творчістю вчителів-художників, позитивне спілкування та гарний настрій. Учні мали змогу спробувати свої сили у підбиранні рими, складанні віршів, вчилися елементам петриківського розпису, художнього обрамлення творів, відчули себе справжніми поетами і художниками, що «творили» весну.

Широківська школа привітно зустріла учасників форуму фотовиставкою учня 10 кл. Сальніка Артема «Діти єднають Україну» та виставкою творчих поробок вихованців гуртка «Чарівні пальчики» (кер. Дегтяр О.А.). Привітна посмішка директора школи Трофименко Світлани Олександрівни вселяла віру в як в учителів так і в дітей, що у всіх все вийде.

Свято розпочалося в актовій залі, оформленій в народному стилі, невеликим концертом, підготовленим учнями Златоустівської СЗШ та піснею «Україно моя» у виконанні учениці 9 кл. Широківської СЗШ Петренко Вікторії.

Завдяки урочистим, піднесеним та ліричним інтонаціям ведучих свята – Печенівської Світлани Іванівни, вчителя української мови та літератури Недайводської СЗШ-саду, Зазулі Тамари Анатоліївни, вчителя української мови та літератури Лозуватської СЗШ №2 зала поринула у фантастичний та мрійливий світ поезії.

Вчитель – це помічник Бога, художник – його секретар. Вони бувають різними, але без них не було б людства. Образ людини ми пізнаємо саме через літературу та живопис.

Вчителі-мовники: Бєлєй Наталія Володимирівна (Червонозабійницька СЗШ), Ковалевська Галина Михайлівна (Веселівська СЗШ),  Чупилко Олена Олексіївна (Червонозабійницька СЗШ), Ертман Катерина Григорівна (вчитель початкових класів Лозуватської ПШ-саду) проводили з учасниками майстер-класи у складанні поетичних творів.

Виховувати творчу людину без краси неможливо. Прекрасне – вічне джерело духовності, натхнення, творчості. Саме творчу дитину з розумінням краси оточуючого світу формували вчителі образотворчого мистецтва: Дегтяр Олена Анатоліївна (Широківська СЗШ), Клименко Сергій Васильович (Лозуватська СЗШ №1), Просєкін Ігор Альбертович (Кіровська СЗШ), Капуста Катерина Володимирівна (Червонозабійницька СЗШ), навчаючи дітей технологіям ілюстрування поетичних творів, передачі змісту та ідеї поезії фарбами.

Книга – початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили і розливається могутньою рікою. Шкільні бібліотекарі: Железняк Ольга Миколаївна (Недайводська СЗШ-сад), Білоус Катерина Володимирівна (Радушанська СЗШ), Пишна Наталія Борисівна (Грузька СЗШ, редактор районної газети «Фантастичні оповідки та дитячі замітки»), Остапенко Марія Трофимівна (Лозуватська СЗШ №2) на майстер-класах ділилися премудростями в оформленні збірок власних творів та показували зразки оформлення кращих класичних творів. Велике значення має назва, ілюстрація, анотація та підбір матеріалу. Якщо ці деталі правильно підібрати і зібрати воєдино, то струмок обов’язково розіллється у творчу ріку.

Кращі поетичні твори учнів нашого району будуть направлені на конкурс обласного Марафону дитячої творчості «Діти єднають Україну».

Слова В.О. Сухомлинського: «Може, маленька дитина повторює те, що було вже зроблено, створено іншими людьми, але якщо це діяння – плід її власних зусиль, - вона творець; її розумова діяльність – творчість» відобразили основну ідею та напрямок творчого зібрання.

Методист відділу освіти

Кривошея М.М.,