Засідання Євроклубів

6 лют. 2013
Діалог поколінь: пам’ять заради майбутнього

27 січня 1945 року... В цей день Червона армія визволила нацистський табір смерті Аушвіц (Освенцім). Рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 01.11.2005року цей день був об’явлений Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, який відзначається в різних країнах світу. Україна також не стоїть осторонь.

28січня 2013 року в рамках заходів, присвячених Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту на базі єврейської школи „Ор –Авнер”  відбулось регіональне засідання членів шкільних євроклубів навчальних закладів  Криворізького району та м. Кривий Рогу. Відновити історичну справедливість по відношенню до покоління жертв нацизму як постраждалої категорії населення, увіковічити історичну пам’ять про загиблих, які відчули на собі терор з боку нацистської Німеччини, пропагувати ідеї гуманізму й прав людини – ось основна мета заходу, який відбувся на високому рівні.

Особливістю цьогорічного засідання було те, що в ньому прийняли участь не лише учні навчальних закладів Криворізького району та м. Кривого Рогу, які знайомі з темою  історії Голокосту, а й представники національних меншин: Спілки поляків „Ойчизна” (Г.Помазан, В.Травинська, О.Казаков, Б.Москаленко, В.Леміш), німецької громади „Відербурт” (С.Максимовський), вірменської громади ім. Г.Лусавуріча (А.Амірханян, учні місцевої школи №123) та єврейської громади ( учні школи „Ор- Авнер” ). Серед присутніх – організатор заходу методист відділу освіти Криворізької райдержадміністрації В.Трухачова, місцеві журналісти (М.Крамаренко, О. Казаков ), телеведучі ТРК „Рудана”,  керівники шкільних євроклубів Радушанської ЗСШ (Завірюхіна О.Б.), Радіонівської ЗСШ (Крикун В.М.), Лозуватської  ЗСШ №1 (Нежигай Т.І.) та Лозуватської  ЗСШ №2 (Ткаченко С.В.), євроклубів „Альянс”середньої загальноосвітньої школи №103, „Білий орел”, центру дитячої творчості Дзержинського району м. Кривого Рогу (Л.Матросова).

Євроклубівці Радушанської школи підготували міні – лекції у формі електронних презентацій про історію найжахливішого  табору  смерті Аушвіц - Беркенау, що створили нацисти на теренах Польщі  в роки Другої світової війни. Використовуючи візуальні джерела та свідчення очевидців, учні перетворили цифри на конкретні історії людей, загиблих у полум’ї Катастрофи.

В рамках круглого столу вчитель історії загальноосвітньої школи „Ор – Авнер” Тетяна Романюк провела з учасниками заходу інтерактивні вправи, які були змістовно пов’язані з лекційним матеріалом. Дискусії на тему „Чи можливо було уникнути Голокост, якщо б не порушувались права людини” , перегляд та обговорення фрагментів фільму „Життя прекрасне”, дали можливість молоді усвідомити і систематизувати отриману інформацію.

Кожний учасник засідання був включений в інтерактивну роботу і мав змогу ознайомитися з навчальними посібниками та методичними матеріалами Українського центру вивчення історії Голокосту та Центра изучения Холокоста (г. Москва).  В цілому  проведений захід мав надзвичайну емоційну насиченість і сприяв формуванню усвідомленого ставлення до подій Другої світової війни в контексті вивчення історії та уроків Голокосту.

Хвилиною мовчання вшанували всі  учасники заходу пам’ять про тисячі загиблих євреїв в часи Голокосту та згадали мужність солдат Червоної армії, які 27 січня 1945 року врятували єврейський народ від тотального знищення.

Вікторія Трухачова, методист відділу освіти                                  Криворізький район Дніпропетровської обл.