Основні напрямки роботи з дітьми, що мають особливі потреби

16 січ. 2013
Засідання районного методичного об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів

На виконання наказу Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України від  19.09.2009р. №855 «Про затвердження  Плану дій щодо запровадження інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах на 2009 – 2012 роки» , на базі Радушанської СЗШ 8 січня 2013р. відбулося  засідання районного методичного об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів навчально-виховних закладів Криворізького району. За  «круглим столом» розглянули та обговорили  питання , пов’язані з принципами організації психолого – педагогічного супроводу дітей, що мають особливі освітні проблеми.

Засідання розпочали з психо-гімнастичної вправи «Сховище турбот» , де на деякий проміжок часу учасники методобєднання  «проговорили»  проблеми особистісного характеру та продовжили продуктивно працювати над визначеною темою.

Освітній блок даного засідання по визначенню основних напрямків роботи  з дітьми, що мають особливі потреби, а також опрацювання нормативно-правових документів, які визначають напрямки діяльності фахівців  психологічної служби району  з дітьми даної категорії провели  практичний психолог Радушанської СЗШ Тлустенко Світлана Сергіївна  та соціальний педагог Кващук Світлана  Олександрівна .

Під час проведення практичного блоку психологом ЦДЮТ Титаренко Світланою Іванівною учасникам засідання було запропоновано  познайомитись з  одним із напрямків сучасної психології на створення ефективної  та єдиної робочої команди (принцип командостворення) та проведено тренінгову  вправу «Створення світу», яку в подальшому  можна застосовувати в практичній діяльності  психологам , соціальним педагогам, керівникам гуртків, класним керівникам в роботі  з  педагогічними , учнівськими та батьківськими колективами.

Практичні психологи і соціальні  педагоги  отримали методичні та  практичні рекомендації , нормативно – правові документи  та розробили заходи, спрямовані на розвиток інклюзивної освіти в навчально-виховних закладах  району.