„Осіння пектораль”

15 січ. 2013
Конкурс краси й творчої майстерності

Згідно річного плану роботи відділу освіти райдержадміністрації, з метою розвитку та підтримки талановитої учнівської молоді, розкриття творчого потенціалу вчителів образотворчого мистецтва, протягом жовтня - листопада 2012 року в навчальних закладах освіти серед вчителів образотворчого мистецтва та учнів був проведений районний конкурс малюнків „Осіння пектораль”.

В Конкурсі з власними творчими роботами взяли участь справжні фахівці з образотворчого мистецтва:  Клименко С.В. ( Лозуватська ЗСШ №1), Новохатько В.В. (Веселівська ЗСШ), Мельниченко А.В. (Радушанська ЗСШ), Капуста К.В. (Червонозабійницька ЗСШ) та 29 учнів з 12 навчальних закладів.

Представлені на Конкурс  творчі роботи виконані в різноманітних техніках живопису (акварель, гуаш ), графіки, паперопластики – орігамі, виконання робіт кольоровими олівцями, фломастерами та пастеллю.

Сприйняття краси та явищ осінньої природи, оволодіння навичками художньої діяльності, дозволили учасникам Конкурсу через засоби образотворчого мистецтва самовиразитись у пейзажному жанрі. Так, в роботі з фарбами, вчитель Новохатько В.В. (Веселівська ЗСШ) вміло використовує живописно – колористичне рішення пейзажних замальовок через прийоми техніки „по – вологому” на прописаному тлі.

Цікавим і нестандартним є вирішення теми осені в  натюрморті „Ваза с фруктами”, яку створив вчитель Клименко С.В. (Лозуватська ЗСШ №1). Вміло використовуючи композиційні прийоми для передачі характеру й форми предметів побуту та фруктів, вчитель вдало розкриває свої творчі здібності й художній смак.

Розмаїття навколишньої природи відображено в графічних роботах вчителя Мельниченко А.В. (Радушанська ЗСШ), які створені на основі роботи з натури, по пам’яті чи за уявою автора. Усі вони графічними засобами   передають будову і характер  природних форм дерев, розкривають їх гармонійне пристосування до навколишнього середовища.

Кольорове розмаїття осінньої природи відобразила в своїх роботах вчитель Капуста КВ. (Червонозабійницька ЗСШ). Засобами живопису її роботи передають настрій та стан осінньої природи, розвивають творчу фантазію та уяву виконавця.

Оригінальним способом  зображення теми Конкурсу „Осіння пектораль” стала колективна робота „Осінь”, виконана в техніці паперопластики учнями Надеждівської ЗСШ Мосейчук А. та Самієнко О. (вчит Шиліна Г.А.). Творча уява  дітей під час виконання  роботи з паперовими матеріалами  допомагла учням уявити  надзвичайні образи осінньої природи через стилізацію форм та кольору,  сприяла не лише естетичному, а й інтелектуальному їх  вихованню та розвитку творчих здібностей.

Достатній рівень сформованості умінь та навичок  виконання осіннього пейзажу прослідковується в роботах учнів: Остренко М. „Загорнулися в тумани запечалені сітанки”, Шиян В. „Осінь на узбіччі фарби розбавляє”, Підлобного М. „Сіла осінь на порозі” (Червоношахтарська ЗСШ, вчит. Остренко Ю.В.), Скалиги В. „Замріяна осінь”, Журавель І. „Простори” (Веселівська ЗСШ, вчит. Новохатько В.В.), Скляр С., Дерев’янко Я., Прес А. „Старе дерево” та „Осінній вернісаж” (Новопільський НВК, вчит. Штольба С.А.), Картавенко Д. (Широківська ЗСШ). Представлені учнями пейзажні замальовки осінніх мотивів допомагають відтворити і зрозуміти красу осінньої природи, добре відображають основні конструктивні особливості форм, вдало знаходять гармонійні співвідношення кольору і тону осінньої краси.  В їх малюнках  проявляються узагальнені образи, картини природи рідного краю.

Конкурс „Осіння пектораль”  пройшов вдало і сприяв не лише засвоєнню образотворчої грамоти учнів через види образотворчого мистецтва (живопис, рафіку, дизайн), а й допоміг учасникам відкрити себе як справжніх митців, повірити в себе, виразити свої думки, почуття через колір, форму, лінію, штрих, силует, об’єм.

Роботи вчителя Радушанської СЗШ Мельниченко А.В.

Роботи вчителя Веселівської СЗШ Новохатько В.В.