14 січ. 2013
Науково - практична конференція

09 січня 2013 року на базі Лозуватської СЗШ №1 відбулася районна науково – практична конференція «Реалізація теоретичних та практичних засад випереджаючої освіти для сталого розвитку в умовах сільської школи». У конференції взяли участь 160 педагогічних працівників шкіл та дошкільних навчальних закладів.

Основною ціллю освіти для сталого розвитку у контексті системних завдань реформування вітчизняної освітньої системи доцільно визначити як сприяння становленню всебічно освіченої, соціально активної особистості, яка розуміє нові явища та процеси суспільного життя, володіє системою поглядів, ідейно – моральних принципів, норм поведінки, які забезпечують готовність до соціально відповідальної діяльності та неперервної освіти протягом всього життя в швидко змінному світі.

Освіта для сталого розвитку – процес навчання тому, як приймати рішення, необхідні для забезпечення довгострокового майбутнього економіки, екології, соціальної справедливості. Розвиток мислення, орієнтованого на стале майбутнє та відповідних смисложиттєвих цінностей і пріоритетів – ключова задача освіти в ХХІ столітті.

На вирішення саме цих задач була розроблена Муніципальна програма розвитку освіти Криворізького району «Освіта для сталого розвитку» на період 2009 – 2015 рр., затверджена колегією відділу освіти  24 вересня 2009 року.

На сьогодні теорія сталого розвитку є безальтернативною методологічною основою розробки проблем розвитку суспільства як на загальноцивілізаційному, так і на національному та місцевому рівнях.

Вже сьогодні педпрацівники маютьнапрацювання, які містять не лише теоретичне обгрунтуванняпроблеми, а й конкретні практично спрямовані програми та проекти. Саме ці напрацювання були покладені у зміст доповідей та виступів педагогічних працівників – учасників науково-практичної конференції. Загальна кількість виступаючих – 40.

За підсумками роботи конференції були видані рекомендації для подальшого впровадження у навчально-виховний процес, також планується видання збірки матеріалів: виступівта інших статей педагогів.

Науково-практичні конференції стануть традиційними і щорічними, тому було започатковано відзначення кращих методичних знахідок педагогічних працівників «Методичний бренд року», яке теж стане традиційним саме на січневих конференціях.

На «Методичний бренд року» за підсумками 2012 року номіновані наступні методичні доробки педагогічних працівників:

·                   Участь педагогічного колективу Лозуватської СЗШ №1 у Всеукраїнській науково-практичній конференції на базі ДОІППО 22 листопада 2012 року, 15 статей яких подано до збірки статей за підсумками конференції

·                   Виступ на обласному круглому столі творчо працюючих вчителів на базі   ДОІППО у жовтні 2012 року, вчителя Гейківської СЗШ Дмитренко Галини Олександрівни, за який відділ освіти отримав лист подяки

·                   Активна робота сайту Черепанової Таміли Миколаївни, який на сьогодні став скарбничкою позитивного педагогічного досвіду вчителів початкової школи не тільки Криворізького району а і всієї України.

Тож, за рішенням методичної ради відділу освіти «Методичний бренд року» - 2012 був врученийЧерепановій Тамілі Миколаївні, вчителю Христофорівської СЗШ за активну роботу по впровадженню передового педагогічного досвіду засобами роботи сайту.