Міжрайонний семінар – практикум

18 груд. 2012
„Основні підходи до надання освіти дітям з обмеженими можливостями здоров’я”.

11 грудня 2012 року на базі КЗО Криворізький багато профільний навчально – реабілітаційний центр „Перлина” ДОР (м. Інгулець) для заступників директорів з навчальної роботи загальноосвітніх закладів Криворізького району відбувся міжрайонний семінар – практикум з теми: „Основні підходи до надання освіти дітям з обмеженими можливостями здоров’я”.

Екскурсія по закладу, з якої розпочався семінар, дозволила створити атмосферу неформального спілкування. Директор школи Ільчук О.В., її заступники  з навчальної та виховної  роботи Лагода Н.М. і Голуб C.Ю. ознайомили учасників семінару з діяльністю педагогів Центру „Перлина”, умовами навчання та перебування дітей, які мають психо – фізичні вади розвитку, їх позакласною та позашкільною діяльністю. Цікавою та приємно вражаючою була виставка творчих робіт учнів закладу, які представили свої власні вишиванки, малюнки, різноманітні вироби з паперу та природного матеріалу.

В рамках „круглого столу” під час семінару розглядались актуальні проблеми формування інформаційних знань з питань інноваційних підходів з надання освітніх послуг дітям, які мають психо – фізичні вади здоров’я. Досвідчені педагоги – дефектологи Карімова Л.І, Балин О.А. ознайомили присутніх з особливостями соціально – педагогічної роботи з учнями школи в системі спеціальної освіти,  вчителі  Бикова О.І та Чернявська М.В. запропонували відкриті уроки з математики у 7 класі „Множення на двоцифрове число з переходом через розряд. Переставний закон множення”  та  української мови у 8 класі: „Префікс і прийменники, їх написання та розрізнення”.

Як забезпечити права дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, створити якісні умови для приведення системи освітньої роботи у відповідність до потреб дитини і її сім’ї, поділись з учасниками семінару колеги з Вальдорфської школи м. Кривого Рогу лікувальний педагог Бондаренко І.М. та психолог Жукова І.В.

На завершення семінару учні центру  підготували для гостей концертну програму. Для присутніх звучали сучасні пісні, вірші про маму та рідний край, виконувались танцювальні номери.

Як підсумок, хочеться висловити слова вдячності директору Центру „Перлина” Ільчук О.В та усім педагогам, які взяли участь у підготовці та проведенні семінару, за цікаве й змістовне його наповнення. Побажати  педагогам, які навчають дітей з особливими освітніми потребами, продовжувати робити надзвичайно складну, відповідальну і дуже корисну справу, важливу для дітей, їх сімей і  суспільстві в цілому. Адже недарма рівень цивілізованості суспільства оцінюється за тим, як воно ставиться до соціально незахищених категорій, тих, хто потребує особливої допомоги.