ФЕСТИВАЛЬ «ГАРМОНІЯ РУХУ»

26 лист. 2012
«Ритм, гармонія і рух – для малят найкращий друг»

На виконання Плану заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо виконання Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28.07.2011 № 905, листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 01.11.2012 року №1/9-794, з метою збереження та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку, активізації роботи у фізкультурно-оздоровчому напрямку в Криворізькому районі в період з 19 по 23 листопада 2012р. був проведений  фестиваль "Гармонія руху" за участю вихованців дошкільних навчальних закладів.

У фестивалі «Гармонія руху»  прийняли активну участь усі дошкільні заклади Криворізького району,найбільш активно – діти старшого дошкільного віку,а це майже 500 малят. Гаслом заходів став девіз : «Ритм, гармонія і рух – для малят найкращий друг».

Метою заходів було сформувати у дітей здатність виявляти гармонію в житті, мистецтві та вміти  вносити її в усі сфери життєдіяльності.

В програмі фестивалю дошкільними закладами  були використані як традиційні форми роботи  по формуванню та зміцненню здоров’я дітей, так і   інноваційні технології.

Так у Новопільському дошкільному закладі «Снігуронька» протягом фестивального тижня проводилася  ранкова гімнастика з елементами У-шу, з дітьми старшого дошкільного віку- ігро – пластика «Со-Фі-Дансе». Педагогічними працівниками Радіонівського та Христофорівського дошкільних закладів використовувались  елементи фітбол-гімнастики , стретчинг, а також елементи спортивної гімнастики. Лозуватський дошкільний заклад «Берізка» підготував програму  спортивних танців.

В усіх закладах були проведені змагання з використанням  елементів спортивних ігор – баскетболу,футболу,городків.

Гостями заходів стали батьки вихованців,голови  селищних та сільських рад,  були запрошені і спонсори. Гости були активними  учасниками заходів.

Організація фестивалю надала можливість ознайомити батьків з умовами, в яких діти проводять час в дошкільному закладі, встановити співпрацю дошкільного закладу з сім’ями, розширити інформованість батьків про збереження та зміцнення здоров’я дітей. Впродовж дня гості мали змогу здійснити екскурсію по дошкільному навчальному закладу. Батьки переконались, що  рух  для дитини – це життя, , а бажання виразити себе в рухах є природною потребою дошкільників.

В останній день фестивалю «Гармонія руху»,23 листопада, в усіх дошкільних закладах були проведені свята,спортивні розваги , в яких  діти  демонстрували свої музично – хореографічні надбання,  спортивні досягнення

. У рамках заходу були організовані виставки творчих робіт батьків та дітей «Спортивна родина», для батьків були представлені навчально-методична та художня дитяча література. Гості заходу мали можливість познайомиться з роботою закладів також і через  листівки ,фотоколлажі , буклети з даної теми.