Усний журнал

9 жовт. 2012
Святкування 150-річчя створення Гімну України в Кіровській СЗШ

21 вересня 2012 року у актовій залі проведено єдину виховну годину, яка присвячена 150 річниці створення  українського гімну.

Першу сторінку усного відкрила вчитель української мови та літератури Гарасимець Ніна Кирилівна. Із великим інтересом учні слухали історію, пісні «Ще не вмерла України». Бере свій початок український гімн з осені 1862 року: український етнограф, поет Павло Чубинський пише вірш «Ще не вмерла Україна», якому у майбутньому судилося стати національним, а згодом і державним Гімном українського народу. Вперше надрукований вірш у 1863 році. Отець Михайло Вербицький , зносний свого часу композитор, пише музику до нього. З 1865 р. почав використовуватися з нотами як державний гімн.

Довго довелося літати пісенному птаху у небі. Тільки 15 січня 1992 року музична редакція Державного гімну була затверджена Верховною Радою України, що знайшло своє відображення у конституції України, але тільки 6 березня 2003 року був ухвалений закон «Про Державний Гімн України»

Друга сторінка «Від першого вірша до національного гімну» у виконанні учнів прозвучали варіанти поезії «Ще не вмерла України» від першої публікації до останньої, 6 разів ця поезія зазнала змін.

Третя сторінка «Офіціальна». Учитель історії Кукса С.Г. зачитала закон України «Про державний гімн України» від 06.03.2003 року

Четверта сторінка «Гімн України іншими мовами». У виконанні учнів прозвучав текст російською, білоруською мовами

На закінчення всі присутні проспівали Гімн України