Уклін тобі, Кобзарю!

13 бер. 2020
І мене в сім’ї великій В сім’ї вольній, новій, Не забудьте пом’янути Незлим тихим словом. Т. Шевченко

Минають роки й сторіччя, змінюються вірування і погляди людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. Дійсно, є в нашій літературі імена, що не потребують ні пишних шат красномовності, ані високих означень та епітетів, бо вони входять у свідомість кожного з нас із самого малечку, як голос матері, як сонячне світло, як подих рідних просторів. До них належить ім'я геніального українського поета Тараса Шевченка.

Протягом двох століть твори Шевченка активно друкувалися як в Україні так і поза її межами. З’явився величезний пласт літератури, яка досліджувала різноманітні аспекти многогранної Шевченкової творчості. Вітчизняні та зарубіжні шевченкознавці наводять різні думки і інтерпретації спадщини письменника, але майже всі, шукаючи ключ до його творчості, знаходять його в українській народній поезії.

У зв’язку з відзначанням 206 років  від дня народження Т. Г. Шевченка, із метою вшанування пам’яті реформатора української мови, основоположника української літератури, популяризації його літературної та мистецької спадщини, культурного розвитку молодих громадян України  з 10.03 по 12.03.2020 року у  КНЗ «Златоустівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» проведено Шевченківський тиждень, який проходив під гаслом «Таємниця генія Шевченка». Метою проведення тижня було показати велич і неповторність творчої спадщини Т. Шевченка, її значення для розвитку української літератури.

Заходи, організовані від дня народження Кобзаря, ще більше об’єднали, згуртували дружній творчий колектив педагогів та учнів нашої школи.

Про геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка ми, здається, знаємо все. Однак у котрий раз  спиняємося перед величчю генія, вчитуємося і вдумуємося, вслухаємося в його незнищенного безсмертного “Кобзаря”.