Зима, яка змінила нас

21 лют. 2020
А сотню вже зустріли небеса.. Летіли легко, хоч Майдан ридав.. І з кров’ю перемішана сльоза… А батько сина ще не відпускав.

Зринають  в  пам’яті    і  в  наших   серцях  ті  жахливі  події, що  відбулися   на вулиці   Інститутській  у Києві.  Юні  хлопці,  обличчя   яких  ще  не  торкалося лезо  бритви, піднялися   на  боротьбу  за  людську  гідність,   за  краще майбутнє   для  своєї   держави.  Але  якою  була  ця боротьба? Звичайно, не рівною. Захистом   проти  ворожої   кулі   снайпера  слугували   фанерні  щити, а  зброєю  була -  бруківка. Але  вони  не  зважали на  це, бо  в  серці   горіла любов   до  України  і  жевріла  надія   бачити  її кращою.  Та  жорстока  куля снайперської  гвинтівки  не вибирає. Один  за  одним  падають   наші  герої. Але ворогу  їх не  здолати… Крок  за  кроком  виборювали , відвойовували  кожен метр.

Уроки Пам’яті, загальношкільна лінійка, перегляд відеофільму, запалення свічок … Саме такими реквіємними заходами запам’ятається День Героїв Небесної Сотні у Христофорівській філії ОКНЗ «Софіївська ЗОШ І-ІІІ ст. », день вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення їх пам'яті.

Школярі вшанували Воїнів небес хвилиною мовчання, подякували Героям за їхню мужність та відвагу, обговорили трагічні події на Майдані.

Діти підготували по 2 янгола (жовтий та блакитний), які клеїли на імітовану карту України, в знак вшанування Героїв Небесної Сотні.

Ми завжди повинні пам`ятати відвагу, силу духу та стійкість людей, які віддали своє життя за майбутнє України. Подякувати всім, хто відстояв Майдан як яскравий приклад мужності, сили духу, чесності та патріотизму!

20 лютого 2020 року в КНЗ «Затоустівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» пройшли заходи  до Дня Героїв Небесної Сотні — дня пам’яті Героїв Революції Гідності, які склали своє життя в ім’я кращої долі українського народу.

З нагоди цієї дати педагог-організатор Тарасова Н.П. разом з заступником директора з навчальної роботи Писар О.В., підготували  виховний захід «У нашій пам'яті вони назавжди залишились». Метою заходу було не тільки бажання нагадати учням про ці визначальні події у новітній історії України, а й виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України.

Відкрили захід учні школи, зачитавши вірші присвячені героям, нагадали присутнім про те, що кожен із загиблих мав свою сім'ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії та невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну, підкреслили, що з події Революції Гідності почався новий етап розвитку Незалежної України.

Учні та вчителі школи мали змогу переглянути документальні фото, відеоматеріали, для того, щоб стати ближчими до тих подій, відчути страшний біль, який пережили люди , які знаходились в той час на майдані. В очах всіх присутніх, можна було побачити смуток, страх за життя, печаль. Багато присутніх не могли стримати сліз.

Кажуть, час  лікує. Та  рік, що  минув  від  тих  подій, не  зміг   затягнути рани   в  наших   душах, що  їх  випалили   події   лютневих   днів  2014року.

Сьогоднішні події  назавжди   закарбуються  в  душах  юних   вихованців  нашої школи.  А свічки  віри ,  надії і  любові  до  нашої  матері  України  горітимуть вічно.

у КНЗ «Широківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» з 20 лютого 2019 року по 21 лютого 2019 року були проведені ряд виховних заходів, приурочених вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні:

- виховні години «День пам’яті Небесної сотні», «У нашій пам’яті вони назавжди залишились» (для учнів 1-4 класів);

- години спілкування «Хай палають свічки пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні» (для учнів 5-7 класів), «Зима, що нас змінила» (для учнів 8-9 класів);