Героїчною і водночас трагічною сторінкою в історії України є загибель українських захисників на залізничній станції Крути 29 січня 1918 року.

30 січ. 2020
На Аскольдовій могилі Поховали їх – Тридцять мучнів українців. Славних, молодих…

Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

З метою формування почуття патріотизму, поваги до історії держави, а також розвитку інтересу учнів до подій минулих років, які вплинули на основні процеси державотворення в Україні 29 січня у Данилівській філії ОКНЗ Софіївська ЗОШ вчителем історії Куксою С.Г. було  проведено історичний екскурс «Герої Крут для нащадків взірець» до Дня пам’яті героїв Крут, у ході якого учням розповіли про патріотизм студентів та школярів, які незважаючи на молодий вік стали на захист самостійної України. Діти дізналися, що саме під час цієї революції відбулася трагічна подія, яка вплинула на свідомість багатьох українців – це битва на станції Крути, переглянули документальні відеофільми та обговорили питання патріотизму героїв битви під Крутами.У шкільній бібліотеці діє тематична виставка літератури «Славні та трагічні сторінки історії Української держави».

У Христофорівській філії ОКНЗ «Софіївська ЗОШ І-ІІІ ст..» вчителем історії Мотузом Р.С. було проведено загальношкільну лінійку у формі «живої газети». Ведучі заходу Красуленко Маргарита, Балалаєва Даяна, Чернявський Сергій та Гайдамаченко Ліана пройшлися сторінками історичних подій, розповіли про значення цієї битви в історії України. Хвилиною мовчання вшанували полеглих хлопців, які без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу.  А також діти підготували Інформаційну газети: «Пам’ятай про Крути!» та «Вони загинули, щоб ми жили».

29 січня учні Красівського НВК вшанували події кінця січня1918року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху – бій під Крутами.Учні підготували літературну композицію та презентацію про ті жахливі часи, які відбувалися 1918 року на залізничній станції Крути. Вчитель історії наголосила на тому, що трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну

у КНЗ «Широківська ЗОШ І-ІІІ ст..» були проведені уроки пам’яті: «Крути – бій за незалежність», «Трагедія, подвиг, пам’ять…», «Битва під Крутами: вони були такими молодими…»; години спілкування «Пам’яті тридцяти» , «Коли стають до зброї діти…», на яких учні обговорювали ту страшну подію, та героїчний подвиг молодих хлопців. Переглянули документальний фільм «Недооцінений урок історії. Герої Крут», після якого проводили паралель між тими подіями, та подіями які зараз відбуваються на сході. А також оформлено інформаційну-експозицію «День пам’яті Героїв Крут», тож протягом дня учні школи мали можливість ознайомитись з історичними джерелами тих подій.

29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації, жертовності та героїзму справжніх патріотів.

Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. Нехай подвиг юних українських хлопців буде для нас прикладом, як потрібно любити рідну землю.