Проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл”(“Джура”)

20 трав. 2019
Формування духовних цінностей і громадянської самосвідомості - головне у військово-патріотичному та духовно-моральному вихованні учнів. Воно здійснюється на прикладах боротьби українського народу за волю і незалежність, на прикладах мужності та героїзму учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013-2014 роках, учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.

У важкі часи іноземної неволі українці, плекаючи віру в національне визволення, зв’язували свої надії з козацтвом. Вже давно минули дні Запорізької Січі, але козацтво існує, як живиться в кожній людини прагнення до вільного та незалежного життя. У глибині душі кожного українця живе  козак, воїн, який за рідну землю без роздумів віддасть своє життя.

З метою патріотичного виховання учнівської молоді на засадах національної гідності, високої самосвідомої, активної громадянської позиції, здорового способу життя  КНЗ «Широківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.», відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). На шкільному подвір’ї відбулось урочисте відкриття  гри. У грі взяли участь 6 роїв:

• рій «Дружба» - учні 5 класу;
  • рій «Козачата» - учні 6 класу;
  • рій «Нащадки козаків» - учні 7 класу;
  • рій «Сокіл» - учні 8 класу;
  • рій «Грім» - учні 9 класу;
  • рій «Криворізькі козаки» - учні 10 класу.

Ройові отримали завдання та здали рапорти начальнику штабу - вчителю «Захисту Вітчизни» Дегтяру В.М. та голові Невмержицькій О.М.

Завдання проходили в 5 етапів:

1. «Стройовий впоряд» - змагання у вигляді знань та вмінь стройової підготовки;
  2. Гра-вікторина «Відун»- інтелектуальні змагання з історії українського війська, сучасних збройних сил України за системою «Що? Де? Коли?»;
  3. Гра «Рятівник» - медична підготовка, надання долікарської допомоги;
  4. «Козацька командна смуга перешкод»;
  5. Фізична підготовка.

В КНЗ «Радіонівська ЗОШ І – ІІІ ступенів» був проведений І етап Всеукраїнської дитячо – юнацької  військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Приймали участь 4 команди (5 –8 класи). Кожна команда мала свою назву, гасло, емблему. Дуже сподобалась учасникам гра «Відун». Діти знають історію, символи українського козацтва, звичаї та жарти, які зачіски були у козаків. Запальні танці, оселедець, козацький куліш - ось візитка справжнього козака.

Гра «Рятівник» вимагала від учасників знання та вміння надавати потерпілому ПМД та врятувати його  в надзвичайних ситуаціях. Найбільше учасникам сподобалось долати «смугу перешкод». Але , як завжди, погодні умови (дощ) змінили хід змагань і продовжувати випробування довелося в спортивній залі. Учасники завзято проходили всі етапи гри. Найбільш досвідченими і спритними виявилися учні команди «Козаки» (8клас), які і зайняли І місце. Наступні місця були розподілені таким чином: ІІ місце - команда «Сіроманці» (6 клас), ІІІ місце – команда «Оселедец» - 7 клас.

Діти з великим захопленням приймали участь у змаганнях. Всі учасники та переможці змагань були нагородженні грамотами та подарунками. Але перемога не головне — дуже важливо, що діти відчули дух козацтва, прониклися почуттям патріотизму, згуртувалися навколо ідеї свого рідного — українського.