«Чорнобиль не має минулого часу»

26 квіт. 2019
Ми атомні заложники прогресу. Вже в нас нема ні лісу, ні небес. Так і живем од стресу і до стресу, Абетку смерті маємо – АЕС. Л. Костенко

33 роки  відділяють нас від Чорнобильської катастрофи, а той чорний день трагедії продовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Цей день не минув безслiдно,  вiн буде завжди об’єднувати всiх одним спогадом, одним сумом, однiєю надiєю.

26 квітня в КНЗ «Широківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.»  було проведено День пам’яті «Дзвони Чорнобиля».

З метою вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, пам’яті жертв техногенної катастрофи у  КНЗ «Широківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.» були проведені ряд виховних заходів:

1. Загальношкільна лінійка пам’яті  33-річчя роковин Чорнобильської катастрофи: «Чорнобиль не має минулого». На лінійці учні розповіли своїм молодшим колегам про подвиги ліквідаторів аварії та її наслідки, згадали імена всіх ліквідаторів-земляків, які вступили в боротьбу з небезпечним атомом. Діти переглянули презентацію та ілюстративну виставку «Чорнобиль не має минулого» з фотографіями та малюнками аварії на АЕС та її наслідків. Учні запалили свічку пам’яті за загиблими захисниками. Завершився захід традиційною для таких моментів хвилиною мовчання;
  2. Висвітленню чорнобильського лиха, проблем охорони природи, заходів щодо ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були присвячені в класах  екологічні  виховні години  «Чорнобиль не має минулого», «Чорнобиль – рана України»,  «Зона відчуження»,                    « Дзвони пам’яті»,  « Таке не повинно повторитися» тощо;
  3. Вчитель ІКТ Вакова Н.В.  за участі учня 7 класу підготували відеопрезентацію « Чорнобиль – наша пам’ять і пересторога» під час якої у доступній формі було розказано про міста Прип’ять та Чорнобиль, які через трагічну подію 1986 року стали відомими на весь світ.  Про страшне екологічне лихо, про 30-кілометрову зону відчуження, про «рудий ліс», про героїв-ліквідаторів… Хвилиною мовчання вшанували пам’ять  всіх тих, хто не вагаючись віддав своє життя за майбутнє мільйонів людей.
  4. Класним керівником 10 класу була проведена віртуальна екскурсію в «Зону відчуження», а бібліотекар познайомила учнів  з літературою та порекомендувала прочитати художні твори С. Алексієвича,                      Л. Костенко, Є. Гуцала, І. Драча.

В КНЗ «Радіонівська ЗОШ І – ІІІ ступенів» педагогом організатором Бойко О.В.  проведений виховний захід «Пам’ятні дзвони Чорнобиля». Це данина пам‘яті, глибокої вдячності учасникам ліквідації наслідків великої техногенної катастрофи. Чорнобиль - це символ фізичного і морального болю, тяжких втрат, зранених душ, знівечених людських доль, покинутих осель. Чорнобиль - це чорний біль України. Чорнобиль - це символ однієї з найбільших катастроф в історії людства. З 8 чорнобильців – односельців, які мешкають на території Чкаловської сільської ради, присутні були тільки 5.

Бракує слів, аби висловити всі почуття і враження від побаченого і почутого. Ми, юне покоління, доземно схиляємо голови перед усіма ліквідаторами цієї страшної аварії.  Перед живими.  Хвилиною мовчання  вшанували пам’ять тих , хто ціною свого життя захистив нас, хто відійшов передчасно у вічність від радіаційного смерчу.  Зі словом вітання до чорнобильців звернулася голова районної ради ветеранів. Щиро, сердечно дякуємо Вам, ліквідаторам, за Вашу мужність, високу відповідальність, самопожертву, за приклад патріотизму для нащадків.

Понад 30 років пройшло після аварії. Наслідки цієї глобальної катастрофи ще довго будуть нагадувати про себе і ліквідаторам, і потерпілим, їх дітям і внукам. Не одне десятиріччя відчуватиме їх і держава.

26 квітня – День національної жалоби. Про те, що сталось, не можна забувати. Лише пам’ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров’я та життя.

Хай стане мир міцнішим у стократ

Хай над землею чисте небо буде

Чорнобиль — попередження , набат

Його уроків людству не забути.