День цивільної оборони

27 квіт. 2019
Правила ці пам’ятай Про безпеку правду знай!

Цивільна оборона — це важлива складова загальнодержавних оборонних заходів будь-якої держави, що проводяться в мирний та воєнний часи. Вони спрямовані на вирішення трьох основних завдань: захист населення від факторів ураження, які викликають стихійні лиха, техногенні аварії (катастрофи), а також дії сучасних засобів ураження в ході воєнних конфліктів; забезпечення стійкої роботи (живучість) економіки в надзвичайних ситуаціях; проведення рятувальних і невідкладних аварійних робіт із метою ліквідації викликаних ними наслідків.

З метою практичної перевірки рівня всебічної підготовки школи з цивільного захисту, зменшення збитків і витрат у разі стихійного лиха, аварій, катастроф, вибухів і пожеж, а також з метою перевірки та закріплення теоретичних знань, умінь і навичок з цивільного захисту та Основ здоров’я, набутих учнями протягом навчального року,  26 квітня 2019 року у закладах загальної середньої освіти Криворізького району було проведено День цивільної  оборони.
Головною умовою успішного проведення Дня ЦЗ  була його насиченість практичними заходами, які  викликали жвавий інтерес в учнів.

У ході підготовки  на засіданні Штабу був складений План проведення Дня цивільної оборони. В період підготовки було активізовано пропаганду цивільної оборони через усні виступи, демонстрацію учбових фільмів, навчання учнів з питань цивільної оборони та основ безпеки життєдіяльності.
      Для школярів було проведено вікторини, рольові ігри, змагання, до програми яких включалося від однієї до декількох вправ, тренування, відпрацювання дій за сигналами оповіщення при надзвичайній ситуації по класах. Також були організовані та проведені заходи з пропаганди ЦЗ та питань забезпечення безпеки життєдіяльності людини. У школі були обладнані стенди, оновлений куточок ЦЗ.До заходу  підійшли творчо, підготували плакати, газети й виставку малюнку з тематики дотримання заходів безпеки та "Що я знаю про професію рятувальника". Розпочався захід з проведення єдиного уроку "Цивільний захист", після чого пролунав дзвоник, який сповістив про умовну надзвичайну подію.

У  класних колективах було проведено виховну годину з питань цивільного захисту (поведінка у безпечних місцях, під час  надзвичайних ситуацій), а також було відпрацьовано дії по сигналу «Увага всім!» та   проведено практичне заняття «Евакуація школи під час пожежі».

Проведені заходи показали практичну готовність учнів та колективів шкіл діяти за сигналами оповіщення Цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацій.

,