Методична виставка

30 бер. 2012
«Педагогічні презентації» вчителів початкових класів району

28 березня 2012року на базі Веселівської СЗШ відбулася методична виставка «Педагогічні презентації» вчителів початкових класів району. Всього у роботі виставки взяли участь близько ста педагогічних працівників. Мета виставки - активізувати методичну діяльність, створити умови для її вдосконалення, забезпечити творче і професійне зростання вчителів початкової ланки освіти району; сприяти розвитку їх творчої активності та підвищенню інформаційної культури; ознайомити з творчими методичними доробками їх колег та обмінятися досвідом  діяльності у рамках шкільних методичних об’єднань; створити районний каталог методичних доробок в початковій освіті; сприяти випуску методичної збірки електронних доробок. Експонатами виставки були методичні матеріали вчителів: папки ШМО; творчі методичні доробки; портфоліо; електронні авторські розробки; авторські посібники.

Для культурно-релаксаційної програми була підготовлена кулінарна виставка, на якій учасники представили красиво оздоблені торти, печиво, букети квітів з цукерками, короваї та інше.

Веселівська земля нас зустріла привітно. Затишна актова зала школи налаштовувала учасників на плідну працю.

Відкрила урочистості методист відділу освіти Леонтьєва Алла Олексіївна,  яка  представила членів журі:  методиста відділу освіти ТрухачовуВ.В.,  директора Червоношахтарської СЗШ ВолошинуЮ.М. та Веселівської СЗШ ПащенкоК.С. Вітаючи всіх учасників, Алла Олексіївна побажала  плідної роботи, натхнення, закликала свою діяльність спрямовувати на пошук наукових новинок , на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем і запропонувала розпочати перегляд підготовлених звітів про роботу методичних обʼєднань шкіл району.

На виставці широко були представлені різноманітні презентації, під час яких вчителі  показали свою ерудицію та винахідливість, артистичність та кмітливість, пісенну та поетичну творчість. Особливо яскравими були виступи вчителів Глеюватської НСЗШ, які свою презентацію представили у вигляді інтерв’ю; костюмованим був виступ Червоношахтарської СЗШ; Лозуватська СЗШ №1 представила модель сучасного випускника початкової школи; вчителі Радушанської СЗШ презентували модель майбутнього першокласника.  Виступи багатьох шкіл супроводжувались віршами і піснями, складеними самими вчителями. Всі виступи підкріплювались мультимедійними презентаціями.

Учасники виставки обмінювалися досвідом, презентували свої методичні доробки, обговорювали актуальні проблеми навчання та виховання в початковій школі. Вся робота пройшла в теплій дружній обстановці.  Шкільні методоб’єднання були нагороджені дипломами учасників методичної виставки.

Підводячи підсумки роботи, Леонтьєва А. О. наголосила на тому, що  методична робота школи  спрямована на те, щоб навчити вчителя швидко адаптуватися в сучасних умовах, вчасно озброюватися новими професійними знаннями і вміннями, створювати умови для переходу на новий рівень професійної майстерності, вчити працювати по новому. Безперечна роль у модернізації належить освіті та самоосвіті. Кожен з нас знає  і розуміє, що повинен бути грамотним, систематично підвищувати рівень професійної майстерності, ділової активності.   Вчителі початкових класів повинні дбати про те, щоб школа була: школою радості для учнів, школою творчості для вчителя, школою спокою для батьків.