Минуле стукає в наші серця

26 лист. 2018
24 листопада - День пам’яті жертв голодомору. Це ще одна трагічна сторінка історії нашої держави. В цей день український народ згадує про мільйони людей, які померли від голоду.

Згідно річного плану виховної роботи у закладах освіти району було проведено ряд заходів з  вшанування пам’яті жертв голодомору, донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.

У Красівському НВК пройшла година пам’яті «Жнива скорботи». Учні старших класів ознайомили присутніх із трагічним минулим нашого народу, навели факти того, що голодомор був штучним. Поетичні рядки про голод, переглянуте відео про один із найбільших злочинів в історії людства  нікого не залишили байдужими.

23 листопада в Христофорівській школі було оформлено виставку тематичної літератури "Схилимо голови в скорботі.",відбулась імпреза-реквієм вшанування пам'яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках "Запалюємо пам'яті свічу". Учні школи переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались .

Для учнів Златоустівської ЗОШ  було проведено лінійку – "Не дамо згасити свічу пам'яті", на якій  було запропоновано перегляд документальних фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках.

В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями, опухлі і змучені від голоду діти, дорослі, люди похилого віку. Вчителями було зачитано уривки зі спогадів очевидців, у яких йшлося про те як  відбувалася колективізація, вивезення зерна і їжі за кордон.

Вчителіісторії розповіли дітям про «закон п’яти колосків». Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та учителів на очах з’являлися сльози.

Ці виховні заходи запам’ятаються усім завдяки тим емоціям суму, жалю і співпереживання, які вчувалися у кожному слові чи русі однолітків, вчителів, гостей.