Обережно-літні канікули!

2 лип. 2018
Правила техніки безпеки під час літніх канікул

Шановні батьки!

Ось і настала чудова пора – час літніх канікул та розваг для дітей! Відпочинок влітку завжди йде на користь, якщо не трапляється надзвичайних пригод. Як не прикро, але саме під час літнього сезону у нещасних випадках гине велика кількість дітей. Щоб відпочинок не приніс нам небажаних проблем ми маємо подбати про безпеку своїх дітей заздалегідь. Не зайвим буде нагадати правила, які можуть врятувати від небезпек і зберегти життя.

Небезпека може чекати навіть у Вашому дворі. Необхідно пояснити дитині, що найбільш небезпечні місця: люки, підвали, горища, будівельні майданчики потрібно оминати стороною.

Перебуваючи на вулиці, діти обов’язково повинні дотримуватись правил дорожнього руху.

Перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, треба не забувати дотримуватися вимог пожежної безпеки. Не дозволяйте дитині бавитися сірниками, розпалювати вогнища. Це досить часто призводить до займання лісових масивів.

Треба пояснювати дитині, що ніякі ягоди, зібрані на вулиці, не можна класти до рота.

Відпочинок біля води корисний і приємний для дітей та дорослих. На жаль, не всі діти вміють плавати та дотримуються правил поведінки на воді. Діти повинні чітко усвідомити, що робити і як надати першу допомогу при виникненні надзвичайної ситуації. Важливою умовою безпеки під час відпочинку, є правильний вибір і обладнання місця для купання. Ніколи не пірнайте у незнайомих місцях! Тут може виявитися неглибоко, а інколи на дні лежить гостре каміння, об яке можна поранитися, та густі водорості, у яких легко заплутатися. Не переоцінюйте своїх сил. Не нехтуйте засобами перестороги (буйки, сітки, перегородки, попереджувальні знаки). Не запливайте без страхування далеко від берега, на швидку течію, небезпечні місця, хоч як би ви добре не плавали. Запливши далеко від берега, людина стомлюється, її охоплює паніка. Буває, вона навіть втрачає свідомість від переляку.

Ні в якому разі не плавайте на шляху руху катерів, пароплавів, човнів і т.п.
 Ніколи не входьте у воду стрибком із берега, якщо ви заздалегідь не пересвідчились, що вода у цьому місці достатньо глибока і в ній немає твердих предметів. Дітям, як і дорослим, купатись можна тільки у спеціально відведених місцях – пляжах, де немає ям та водоворотів.

Не пустуйте на воді. Нічого доброго немає в нерозумних „жартах”, коли переважно підлітки притоплюють силоміць один одного. Такі розваги нерідко закінчуються трагічно. Ніколи не купайтеся наодинці. На березі хтось повинен стежити за вами.
Небезпечно також пірнати на значну глибину без акваланга. Нестача кисню викликає втрату свідомості. Ризикують і ті, хто користується несправним підводним обладнанням.

Шановні батьки!    Не відпускайте дітей самостійно до водоймища!

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою.  Проводьте бесіди з дітьми. Пам’ятайте, ця розмова може врятувати життя.