Математична компетентність – запорука успішності

2 квіт. 2018
Математична компетентність – запорука успішності

Однією із ключових компетентностей особистості Нової української школи є математична компетентність. Тому перед вчителями математики стоїть завдання створити сприятливі умови для індивідуального розвитку особистості, підтримки здібної та обдарованої молоді. Слід розвивати самостійність учнів, формувати їх науковий світогляд.  Одним із шляхів формування математичної компетентності є залучення учнів до проектної та науково-дослідницької діяльності.  Згідно з річним планом роботи районного методичного об’єднання вчителів математики протягом  лютого – березня 2018 року був проведений районний конкурс навчальних проектів з математики серед учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Криворізького району.

В конкурсі взяли участь учні та вчителі математики 10 шкіл району – КЗ «Недайводський НВК», КНЗ «Радушненська ЗОШ», ОКНЗ «Лозуватська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка», КНЗ «Радіонівська ЗОШ», КНЗ «Веселівська ЗОШ», КНЗ «Зеленопільська ЗОШ»,  КЗ «Надеждівський НВК», КЗ «Зеленогайський НВК», КНЗ «Лозуватська ЗОШ №2», КНЗ «Христофорівська ЗОШ».

Журі, яке складалося із вчителів математики району, тренерів за програмою «Intel® Навчання для майбутнього» та представника Криворізького районного науково-методичного кабінету, визначило 6 найкращих навчальних проектів, які відповідали  вимогам до проектних робіт та умовам конкурсу і набрали найбільшу кількість балів. Це проекти учнів  КЗ «Недайводський НВК» (керівники Глотенко О.Р. та Боклаг О.В.), КНЗ «Зеленопільська ЗОШ» (керівник Куванова С.І.), КНЗ «Лозуватська ЗОШ №2» (керівник Афанасьєва І.В.), ОКНЗ «Лозуватська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка» (2 проекти) (керівники Орел А.А., Шабелян І.М., Соснина Н.В.) та КНЗ «Христофорівська ЗОШ» (керівники Хуторна В.А., Тинок О.В.).

В рамках засідання районного методичного об’єднання вчителів математики, яке відбулося 29 березня 2018 року на базі ОКНЗ «Лозуватська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка», пройшов захист – презентація переможців конкурсу. Навчальні проекти  охопили  різні теми: «Сферична геометрія», «Геометрія навколо нас», «Відсотки щодня», «Подорожуємо рідним краєм з математикою», «Математика здоров’я», «Еволюція дробів».  Ознайомитися з відповідними проектами можна на блозі методичного об’єднання вчителів математики Криворізького району за посиланням https://krmatemmo.blogspot.com/.  Всі учні-переможці були нагороджені грамотами, а їх керівники – подяками.

Це був перший районний конкурс навчальних робіт з математики. Даний захід довів, що проектна діяльність є одним із засобів інтеграції ключових та загальнопредметних компетентностей в навчальну діяльність, а також одним із інструментів реалізації технології наскрізного навчання. Тому маємо надію на продовження роботи в даному напрямку в наступному році.

Керівник РМО вчителів математики,

вчитель математики

ОКНЗ «Лозуватська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка»

Шабелян Ірина Миколаївна