Дошкілля Криворізького району

21 лист. 2017
Дошкілля Криворізького району

Кожний  малюк приходить у світ з власним безцінним скарбом, який  він  має знайти  в собі й відкрити  людям, щоб  заіскрився  коштовним сяйвом;  з певною  програмою свого розвитку – траєкторією  польоту  до світлого, високого.  Кожний  народжується окриленим  і  прагне у  височінь,  а от  чи  злетить - залежить  від  дорослих. Помічаючи  та підтримуючи означені  задатки  у кожного  вихованця,  педагоги Криворізького району прагнуть до  їх  різнобічного розвитку,  формування  індивідуальної  цілісної картини  світу, яка зумовлює поведінку  дитини,  визначає процес  та результат різних  видів її діяльності.
      Батьки  довіряють дошкільним  закладам  найдорожче, що  в них є – своїх дітей. Віддаючи малюка до дитсадка,  вони мріють про те, що, нарешті, він  стане самостійним, менш залежним від них, навчиться самотужки   задовольняти свої потреби, адже доводиться обслуговувати  себе переважно самому.  Крім того, дитина бачить позитивний приклад однолітків та дорослих.
           Саме  з метою  виконання  замовлень батьків  на  здобуття їх  дітьми  дошкільної освіти та забезпечення конституційного права маленьких жителіву Криворізькому районі функціонує 19 дошкільних навчальних закладів,
6 навчально – виховних комплексів та 2 початкові школи – сад.
     Кількість місць в дошкільних навчальних закладах комунальної форми власності складає за проектною потужністю 1500, за розрахунковою потужністю 1410. На 1 вересня 2017 року закомплектовано до закладів освіти 1407 дітей дошкільного віку. З них:
 -  210 – діти раннього віку;
 -  1 197 – діти дошкільного віку.
          Функціонує три заклади комбінованого типу, в яких виховується 45 дітей з вадами мови. З метою задоволення попиту батьків з 01 вересня поточного року відкрито додатково шосту групу в Лозуватському ДНЗ «Берізка» на 20 місць. Зараз відбувається добудова Глеюватського ДНЗ «Веселка», в зв’язку з чим  з’явиться додатково 2 групи, спортивна зала, сучасні ігрові та спортивний майданчики, велодоріжка, майданчик по вивченню правил дорожнього руху. У наявній мережі ДНЗ діє практика гнучкого режиму роботи та короткочасного перебування залежно від потреб батьків, що забезпечує право дітей на здобуття повноцінної дошкільної освіти.
В дошкільних установах району на сьогоднішній день здійснює освітньо-виховний процес  154 педагога. З них: 27 – керівників, 140 – вихователів, 5 – вихователів-методистів, 19 – музичних керівників.
         Протягом минулого навчального  року педагогічні колективи дошкільних закладів були  учасниками, обласних та районних педагогічних заходів:

-         участь в обласному етапі  Всеукраїнського фестивалю – огляду кращого досвіду з організації просвіти батьків «Джерело батьківських знань» (Лозуватський ДНЗ «Берізка»,  Новопільський ДНЗ «Снігуронька», Радушненський ДНЗ «Ромашка»);
-         обласного конкурсу «Кращий методичний кабінет ДНЗ», відмічено грамотою ДОІППО Новопільський ДНЗ «Снігуронька» (вихователь – методист Шевченко Н.М.);
-         обласного конкурсу «Веселі старти», відмічено грамотою ДОІППО Радушненський ДНЗ «Ромашка» (завідувач Власенко Н.Ю.);
  -   участь в обласному експерименті щодо визначення рівня розвитку                                   дитини старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі» (Глеюватський ДНЗ «Веселка», Новопільський ДНЗ «Снігуронька».
Однією з умов осучаснення навчально-виховного процесу та  забезпечення  якості  дошкільної  освіти  є  впровадження  в  практику  роботи  педагогів інноваційних технологій: в 27 закладах освіти району  здійснюють  інноваційну  діяльність 8. У роботі  з  дітьми  використовуються  елементи  концепції  Карла  Орфа, методики М. Єфименка, М.Мантессорі,  І.Ю. Квасниці, спадщина В Сухомлинського.
В рамках проекту «Вчимося жити разом», за підтримки Європейського Союзу і Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) педагоги району працюють над впровадженням парціальної програми з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6–7 років.
           В 2016/17 навчальному році в дошкільних закладах Криворізького району була розпочата робота «Лялька як персона: педагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини» в рамках проекту «Створення безпечного та інклюзивного середовища в навчальних закладах і громадах» в якому приймають участь Радушненський дошкільний навчальний заклад «Ромашка» та Зеленогайський навчально – виховний комплекс і впроваджується Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» спільно з представництвом Дитячого Фонду Організацій Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні, у партнерстві з Національним університетом «Києво – Могилянська академія».
           В грудні 2016 року  було проведено науково-теоретичний семінар «Мнемотехніка – новітня технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти» за авторською технологією Чепурного Генадія Анатолійовича, який провів сам автор. Цей семінар дав поштовх для педагогічних працівників району щодо впровадження даної методики в своїй роботі.
       В проекті «Великий світ маленької дитини», як  приклад виховання толерантної особистості, свідомого  громадянина України приймають участь Глеюватський ДНЗ «Віночок», Лозуватський ДНЗ «Берізка», Надеждівський ДНЗ «Сонечко», Радушненський ДНЗ «Ромашка», Червоненський «Берізка», Широківський ДНЗ «Оленка». В рамках даного проекту було проведено авторський семінар Президентом Асоціації «Спадщина України» Квасницею І.Ю. на тему: «Національна ідея творення  громадянського суспільства в контексті етнонаціональної структури держави».